Porady pożyczkowe

Gdzie otrzymam pożyczkę na dowolny cel?

Pożyczka na dowolny cel – tylko od firm pozabankowych?

Chcesz wziąć pożyczkę nie podając wierzycielowi jej celu? Skorzystaj z usług firm pozabankowych. Pieniądze dostaniesz bez wychodzenia z domu poświadczając jedynie swoją tożsamość. Kredyt w banku działa według prawa bankowego, dlatego podanie celu w przypadku korzystania z jego usług jest obowiązkowe.


Zabezpieczenia pożyczki – rodzaje i charakterystyka zabezpieczeń

Gdy chcemy pożyczyć gotówkę od firmy pozabankowej czy banku, często musimy zdecydować się na jej zabezpieczenie. Hipoteka, blokada rachunku bankowego czy weksel – co sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej?


Jakie korzyści niesie ze sobą pożyczka od rodziny

Pożyczka od rodziny – wady i zalety

Pożyczanie pieniędzy jest proste, jednak wybór ich źródła przyprawia o zawroty głowy. Pożyczka od rodziny wydaje się być niewymagającym rozwiązaniem, jednak niesie za sobą zapłacenie podatku i niekorzystny wpływ na rodzinne relacje. Pieniądze pozyskane online będą lepszą alternatywą, szczególnie jeśli skorzystamy z opcji dostosowania pożyczki do naszych potrzeb i wybierzemy system ratalnego uiszczania opłat.


Kiedy warto brać pożyczkę na spłatę długów?

Pożyczka na spłatę długów – czy to dobre rozwiązanie?

Gdy w naszym życiu pojawią się długi, szukamy sposobu na zwrot pieniędzy. Często jedynym ratunkiem jest pożyczka. Czy warto brać pożyczkę na spłatę długów? Jeśli nie będziemy konsekwentni, wpadniemy w spiralę zadłużenia. Wyższe raty mogą być dla nas nieprzyjazne. Jeśli jednak mamy pewność, że będziemy sukcesywnie regulować nasze zobowiązanie, poprośmy o przedłużenie czasu zwrotu pieniędzy czy konsolidację.


Przed wzięciem pożyczki należy sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy

Certyfikaty poświadczeniem wiarygodności pożyczkodawcy

Pożyczyć pieniądze jest łatwo. Trudniej zrobić to od kogoś, kto daje nam gwarancję bycia dobrym pożyczkodawcą. Nie od dziś wiadomo, że certyfikaty są pożądanym poświadczeniem wiarygodności firm pożyczkowych, dlatego instytucje mocno o nie zabiegają. Co certyfikaty dają pożyczkodawcy? Pewność, że nie została przed nimi zatajona żadna ważna informacja.


Użyczenie, w odróżnieniu od pożyczki, zawsze jest bezpłatne.

Użyczyć a pożyczyć to nie to samo. Sprawdź istotną różnicę

W języku potocznym słowa “użyczanie” i “pożyczanie” często zdarza nam się stosować zamiennie. Są to jednak pojęcia, które określają wykonanie innej czynności. Podstawową różnicą są koszty. Pożyczka może, ale nie musi się z nimi wiązać, użyczenie zaś – zawsze jest bezpłatne.