Porady pożyczkowe

Oprocentowanie nominalne nie wpływa znacząco na koszt pożyczki.

Od czego zależy oprocentowanie nominalne w skali roku?

Sięgając po kredyt musimy pamiętać, aby wybrać ofertę z odpowiednim oprocentowaniem nominalnym. Kryje się pod nim wysokość odsetek naliczonych od pożyczonego kapitału. Oprocentowanie nominalne w skali roku zależy od wskaźnika WIBOR oraz marży narzuconej przez instytucję finansową.


Niektóre firmy pożyczkowe oferują refinansowanie pożyczki.

Czym jest refinansowanie pożyczki i kto może z niego skorzystać?

Refinansowanie pożyczki to usługa skierowana do osób, które nie są w stanie spłacić na czas zobowiązania. Dzięki rozwiązaniu nie trafimy do rejestru dłużników. Na czym dokładnie polega refinansowanie pożyczki? O tym dowiesz się w poniższym artykule!


Niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają podpisanie umowy, którą doręcza kurier.

Umowa z kurierem – wszystko co chciałbyś wiedzieć

Podpisanie umowy z kurierem to sposób na zaoszczędzenie czasu. Nie będziemy musieli wychodzić z domu czy dokonać przelewu weryfikacyjnego. Pamiętajmy jednak, że pieniądze z pożyczki zostaną nam wypłacone dopiero wtedy, gdy pracownik firmy kurierskiej dostarczy pożyczkodawcy podpisane przez nas dokumenty.


Firmy pożyczkowe szybko podejmują decyzję kredytową.

W jakim czasie zostaje podjęta decyzja kredytowa i co na nią wpływa?

Wpływ na decyzję kredytową ma nasza zdolność kredytowa oraz poprawne wypełnienie wniosku. Aplikując o dodatkową gotówkę warto jest pamiętać, aby zadbać o naszą historię finansową, a także pozytywne wpisy w bazie BIK.


Historia kredytowa jest kluczowym elementem oceny zdolności kredytowej.

Historia kredytowa – jak możemy ją zbudować?

Masz niską historię kredytową? To nic, możesz ją zbudować! Wystarczy, że kupisz sprzęt na raty, a dług spłacisz zgodnie z harmonogramem. W ten sposób wykażesz, że jesteś rzetelny i odpowiedzialny.


Osoby młode mają wiele możliwości zarobienia pieniędzy.

Skąd wziąć pieniądze w młodym wieku?

Pracując dorywczo trudno odłożyć pieniądze. Podpowiadamy skąd w młodym wieku wziąć fundusze na dowolny cel. W spełnieniu marzeń pomóc mogą korzystne oferty pozabankowych firm pożyczkowych.