Porady pożyczkowe

Jak usunąć wpis z Biura Informacji Kredytowej

Czyszczenie BIK – jak usunąć negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej

Chcesz sięgnąć po pożyczkę, ale widniejesz w rejestrze BIK? Sprawdź, czy możesz usunąć taki zapis. Dowiedz się także, jak ustrzec się przed wyłudzeniem pożyczki na twoje dane osobowe.


Co znajdziemy w rejestrze ERIF?

Rejestr dłużników ERIF – czym jest i jakie gromadzi dane?

Każdy kto pożycza pieniądze musi być świadomy, że może znaleźć się w bazie dłużników ERIF. Gromadzi ona informacje o zadłużeniach powstałych w bankach, firmach pożyczkowych, telekomunikacyjnych czy multimedialnych. Jak wpis w ERIF wpływa na wzięcie pożyczki?


Czym są linie pożyczkowe

Pożyczka odnawialna – czym różni się od pożyczki na raty?

Sięgnąłeś po pożyczkę odnawialną? Pamiętaj, aby zwrócić w terminie na rachunek bankowy pożyczone pieniądze. Jeśli zdecydowałeś się na pożyczkę ratalną, powinieneś ją spłacać zgodnie z dołączonym do umowy harmonogramem. Każda zwłoka w spłacie niezależnie od rodzaju zobowiązania generuje dodatkowe koszty.


Gdzie dostanę pożyczkę bez weryfikacji

Pożyczka bez weryfikacji – czy taka istnieje?

Ubiegasz się o pożyczkę? Pamiętaj o weryfikacji danych. Odbędzie się ona za pomocą przelewu symbolicznej kwoty na konto pożyczkodawcy lub za pośrednictwem kuriera. Ma ona poświadczyć, że nie jesteś oszustem, a twoja zdolność kredytowa pozwala na kolejne zobowiązanie.


Gdzie otrzymam pożyczkę na dowolny cel?

Pożyczka na dowolny cel – tylko od firm pozabankowych?

Chcesz wziąć pożyczkę nie podając wierzycielowi jej celu? Skorzystaj z usług firm pozabankowych. Pieniądze dostaniesz bez wychodzenia z domu poświadczając jedynie swoją tożsamość. Kredyt w banku działa według prawa bankowego, dlatego podanie celu w przypadku korzystania z jego usług jest obowiązkowe.


Zabezpieczenia pożyczki – rodzaje i charakterystyka zabezpieczeń

Gdy chcemy pożyczyć gotówkę od firmy pozabankowej czy banku, często musimy zdecydować się na jej zabezpieczenie. Hipoteka, blokada rachunku bankowego czy weksel – co sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej?