Kiedy czekają nas większe wydatki, a portfel świeci pustkami często decydujemy się na wzięcie pożyczki pozabankowej. Żeby jednak skorzystać z oferty instytucji pozabankowej musimy spełnić odpowiednie wymagania. Warto zatem dowiedzieć się więcej o tym, jakie warunki stawiane są przed pożyczkobiorcami.
Czy opłata weryfikacyjna jest niezbędna przy pożyczce?
Zazwyczaj pożyczkodawcy przy udzielaniu pierwszej pożyczki wymagają opłaty weryfikacyjnej. Jest to jednorazowa kwota, którą jesteśmy zobowiązani wpłacić na konto pożyczkodawcy w ustalonym terminie.
Opłatę weryfikacyjną stosuje się w celu potwierdzenia naszych danych osobowych. Należy ją uiścić z naszego konta bankowego, dzięki czemu instytucja pozabankowa ma pewność, że jesteśmy tą osobą, za którą się podajemy.
Co warto podkreślić, opłata weryfikacyjna wyłącza możliwość wyłudzenia pożyczki na zgubiony bądź skradziony dowód osobisty.
Opłata weryfikacyjna to zazwyczaj wydatek wahający się w granicach od 1 gr do 1 zł. Ważne, że jest to maksymalna kwota, którą może żądać od nas pożyczkodawca. W sytuacji, kiedy firma pożyczkowa prosi nas o przelanie na konto większej gotówki powinniśmy zweryfikować, czy nie trafiliśmy na oszustów.
Własny rachunek bankowy – czy muszę go mieć?
Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić korzystając z pożyczki pozabankowej? Zazwyczaj każda osoba ubiegająca się o pożyczkę online musi posiadać własny rachunek bankowy. To właśnie na niego pożyczkodawca zobowiązany jest do przelania gotówki. Jest on również niezbędny do wykonania wspomnianej wcześniej opłaty weryfikacyjnej.
Niektóre instytucje pozabankowe w swojej ofercie posiadają tzw. pożyczki domowe, czyli pożyczki z obsługą domową. W tym wypadku posiadanie własnego rachunku bankowego jest zbędne. Gotówka zostanie nam dostarczona bezpośrednio do domu.
Ważne – taki sposób otrzymania gotówki może być wygodny dla pożyczkobiorcy, jednak wiąże się on z wyższymi kosztami.
W ofercie latwapozyczka.pl jest możliwość odebrania pożyczki na poczcie. Konto bankowe w tym wypadku potrzebne jest jedynie do wykonania przelewu weryfikacyjnego.
Przyczyny odrzucenia wniosku o pożyczkę
Jeżeli nasz wniosek zostanie odrzucony warto zastanowić się nad przyczyną, żeby nie popełniać podobnych błędów w przyszłości. Instytucje pożyczkowe swoją ofertę kierują do osób w określonym wieku. Warto zatem sprawdzić, czy jako pożyczkobiorcy na pewno mieścimy się w ten przedział.
Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę są prawidłowo wpisane dane. Sprawdź czy na pewno nie popełniłeś żadnej literówki podczas uzupełniania wniosku. Czasem takie drobne rzeczy mogą zaważyć na finalnej decyzji pożyczkodawcy.
Instytucje pożyczkowe muszą mieć pewność, że dany pożyczkobiorca nie jest ryzykownym klientem. W tym celu zazwyczaj sprawdzają historię kredytową potencjalnego klienta w BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, BIK S.A. Jeżeli historia kredytowa jest negatywna, mamy mniejsze szanse na otrzymanie pożyczki.
Pamiętaj, żeby wszystkie swoje zobowiązania np. pożyczki na raty spłacać na czas, dzięki temu unikniesz przykrych konsekwencji.